Termínovaný vklad dostáva druhú šancu. Čomu vďačí za comeback?

Termínovaný vklad dostáva druhú šancu. Čomu vďačí za comeback?

Termínované vklady ponúkajú pre investorov stabilné zhodnotenie bez rizika, istotu a bezpečnosť pri investovaní. Nízke úrokové sadzby však tento produkt takmer poslali do zabudnutia, no zvýšenie úrokových sadzieb termínované vklady doslova znovuzrodilo. Aké sú ich najväčšie výhody a prečo sa stávajú opäť čoraz populárnejšími?

Termínované vklady ponúkajú istotu zhodnotenia pre konzervatívnejších investorov, nakoľko sa uzatvárajú na určitú dobu a určitý objem, pričom úroková sadzba je počas celej doby úročenia fixná. Vieme ich prirovnať k sporiacim účtom, nie sú však vhodné pre pravidelné sporenie ale jednorazový vklad, majú oveľa vyššie úrokové sadzby a zároveň ponúkajú oveľa lepšie zhodnotenie, ktoré je vopred stanovené. Oproti realitným fondom alebo nákupom akcií je veľkou výhodou takmer nulové riziko a vklad je podľa zákona o bankách poistený až do výšky 100 000 eur. Ak by sa predsa len niečo stalo a banka by mala problémy, vďaka poisteniu dostanete naspäť nielen istinu, ale aj úrok.

Pre konzervatívnych investorov je veľkou výhodou práve fixný úrok, ktorý platí počas celej viazanosti a nie je tak potrebné sledovať vývoj finančného trhu.

Medzi riziká pri termínovaných vkladoch patrí presný čas v rozmedzí od pol roka po desať rokov, kedy máte uložené svoje finančné prostriedky. Počas tejto doby s financiami nie je možné prakticky hýbať a pokiaľ si zvolíte možnosť predčasného výberu, je možné, že prídete o všetky naakumulované úroky, čo by bola veľká škoda. Termínovaný vklad má zmysel vtedy, keď máte základnú rezervu a viete, že s vloženými financiami nebudete potrebovať hýbať. Za vedenie a zriadenie termínovaného vkladu si banky neúčtujú žiadne poplatky, takže to je jedna z ďalších výhod. 

Pokiaľ máte záujem o tento produkt, poraďte sa so svojim finančným poradcom, ktorý vám odporučí najvhodnejšie riešenie.

Lemonsai  - špecialista na investície
Autor: Lemonsai - špecialista na investície

 

Finančné plánovanie je pre mnoho ľudí zložitou záležitosťou, pretože vyžaduje nielen znalosť trhu, ale aj schopnosť vyhodnotiť a poradiť klientom s rôznymi finančnými možnosťami. Preto je dôležité mať k dispozícii tím skúsených finančných odborníkov, ktorí vám pomôžu naplánovať vaše výdavky a investovať vaše peniaze.

My práve takým tímom sme. 

Sme LEMONSAI - skupina kvalifikovaných finančných špecialistov, ktorí pracujú v oblasti financií a poisťovníctva už niekoľko rokov. Naša práca je našim životným štýlom, každý z nás sa špecializuje na inú oblasť finančného plánovania, čím vám poskytneme komplexnú a personalizovanú službu.

 

Našim cieľom je priblížiť klientom svet poistenia, čo najľahšie a najjednoduchšie. Vniesť nový nádych a sviežosť do ich finančného zabezpečenia a ukázáť im ako sa dajú spravovať financie s ľahkosťou. 

 

Našim klientom zabezpečujeme vďaka starostlivosti MAGNUS optimálnu ochranu rodiny aj majetku. Znižujeme ich výdavky na existujúce poistné zmluvy, čím šetríme ich náklady a v neposlednom rade zvyšujeme ich osobný majetok investovaním do portfólia ušitého na mieru pre každého klienta. 

 

Vďaka prémiovej starostlivosti majú naši klienti zabezpečené životné aj neživotné poistenia, investície, súkromné dôchodky, hypotéky, leasingy a na svoju budúcnosť sú pripravení. 

 

Presvedčte sa sami

 

Kontaktujte nás a dohodnite si s nami bezplatný termín konzultácie

 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie